Atelye70 | EYÜP-KARADOLAP
3805
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3805,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

EYÜP-KARADOLAP

Modern planlama ve programlama tasarım ilkelerinin uygulanmasında planlanan konut alanları ve ticaret alanlarının yapılması ana iletişimini/omurgasını oluşturmaktadır. Bu plan çalışmasıyla sağlanan şehircilik standartları, sosyal ve mekansal çeşitlilik ile sadece Karadolap mahallesini etkilemeyecek, aynı zamanda oluşturulan açık-kapalı, yaya odaklı ve yeşil ile bütünleşen kamusal mekanları ile çevre hinterlandına da önemli katkılar ve değerler sunabilecektir.

Karadolap kesme dönüşüm projesi, planlama ve kesme tasarım çalışması kapsamında bir tür yerinde dönüşüm modeli olarak doğmuştur. Bu yerinde dönüşüm modelinde üretilen konut alanları yeşil sistem, kamusal mekanlar, kent donatıları ile desteklenmiştir. Ayrıca Gaziosmanpaşa Caddesi boyunca sunulan seçenekler içerisinde ticaret fonksiyonu da bulunduran karma kullanım vadisinde sorun bulvarı renklendirilirken planlanan mahallenin de bir parçası olacaktır.

 

TARİH

2022

MÜŞTERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İMAR A.Ş.

Category

Planlama & Kentsel Tasarım