Atelye70 | EYÜP-KARADOLAP
3805
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3805,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

EYÜP-KARADOLAP

Modern planlama ve kentsel tasarım ilkeleri ekseninde planlanan konut alanları ve ticaret alanları yaptığımız çalışmanın ana temasını/omurgasını oluşturmaktadır. Bu plan çalışması getirdiği şehircilik standartları, sosyal ve de mekansal çeşitlilik ile sadece Karadolap mahallesini etkilemeyecek, aynı zamanda yarattığı açık-kapalı, yaya odaklı ve yeşil ile bütünleşen  kamusal mekanları ile çevre hinterlandına da önemli katkılar ve değerler sunabilecektir.

Karadolap kentsel dönüşüm projesi, planlama ve kentsel tasarım çalışması kapsamında bir tür yerinde dönüşüm modeli olarak doğmuştur. Bu yerinde dönüşüm modelinde üretilen konut alanları yeşil sistem, kamusal mekanlar, kent donatıları ile desteklenmiştir. Ayrıca Gaziosmanpaşa Caddesi boyunca gelişmesi önerilen içerisinde ticaret fonksiyonunu da bulunduran karma kullanım vadi tabanında gelişen bulvarı renklendirirken planlanan mahallenin de bir parçası olacaktır.

 

TARİH

2022

MÜŞTERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İMAR A.Ş.

Category

Planlama & Kentsel Tasarım