Atelye70 | Gökçeada Kokina Eco-Life
1528
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1528,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Gökçeada Kokina Eco-Life

Projede insanların kendilerini iyi ve mutlu hissedecekleri, doğa ile uyumlu, eko-turizm anlayışı içerisinde, bölgenin coğrafi ve kültürel dokusuna saygılı bir turizm alanı tasarlamak amaçlanmaktadır.

Makro ölçekli strateji ve vizyon planları Gökçeada’yı Organik Tarım ve Eko-Turizm Alanı olarak öngörmektedir. Gökçeada’ nın el değmemiş bakir yapısından, organik tarımsal üretim kültürüne kadar sahip olduğu tüm değerler ve potansiyeller böyle bir yerleşim modeli için oldukça ideal bir çerçeve sunmaktadır. Aynı zamanda Cittaslow üyesi olan Gökçeada bu yönde önemli bir adım atmıştır.

Tasarımdan en öncelikli adım doğayı, fiziki çevreyi ve insanı okumaktır. Tasarım bileşenleri; mahalleler (Devre Tatil Alanları) , merkezler, yaya aksları başta olmak üzere, yeşil vadiler, agro turizm alanları, oteller, kür merkezi, sosyal kültürel tesisleri, yat limanı ve yenilenebilir enerjidir.

Tarih

2014

Müşteri

Özel Sektör

Category

Planlama & Kentsel Tasarım