Atelye70 | Trabzon MİA
1678
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1678,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Trabzon MİA

Trabzon merkezden geçen Karadeniz Sahil yolu ile Değirmendere Vadisinden Trabzon Hinterlandı ile bağlantı kuran yolun kavşağında yer alan proje, kent merkezi gelişme alanında yer almaktadır.
Proje, bütün kente hizmet vereceği planlanan Merkezi İş Alanı konsept projesidir. Merkezi İş Alanı fonksiyonu Karadeniz Sahil Yolu ile bölünen kenti deniz ile buluştururken, proje ticari ve sosyokültürel aktivitileri ve güçlü bir şekilde kurulan yaya bağlatısı ile kent merkezine bağlanmayı amaçlamaktadır.
Yaya aksı ile meydanlara konumlanmış kültür, eğitim ve dini tesislerin kıyıda yer alan rekreasyon alanlarına bağlanması da konseptin önemli bir parçasıdır. Alanın güneybatısında yoğunlaşmış konut alanları yaya aksları ile merkeze bağlanmaktadır.

Tarih

2014

Müşteri

Trabzon Belediyesi

Category

Planlama & Kentsel Tasarım