Atelye70 | Bodrum Yalıkavak Sandıma Koruma Planı
1562
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1562,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Bodrum Yalıkavak Sandıma Koruma Planı

Partinapas Kayası’nın güney eteklerine ait olan Sandima, Yalıkavak’ın eski yerleşimidir. Kırk yıl zeytin yaşam kadar yaşam alanı olan buleşke, doku hayvancılık vecilik yapılan bir Türkmen köyüdür. Köy dik ve dar bir vadinin böldüğü iki mahalleden oluşur, bütünü ile terk edilmiş olup, bir harabe görünümündedir. gökyüzü morfolojik değerleri olarak yaşamakta. Kültür bitkilerinin florası gelişmiş, köyde yaşamak için daha da Alçak duvarlarla bahçe ve bahçeler, birbirinin önünü kesmeyen yapı kümeleri, insan ve hayvan geçişine henüz yetecek genişlikte yaya yolları Sandima desenin taş öğeleridir.

Klasik uygulamalar ve sağlıklı mahallelerin strüktürü okunabilir. Yapıların orijinal konumu ile yeniden hayata geçmeleri ve turizme kazandırılmaları temel amacıdır.

Proje kapsamındaki planlara yönelik hazırlıklar, hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

Tarih

2013

Müşteri

Özel Sektör

Category

Planlama & Kentsel Tasarım