Atelye70 | Ordu K Deniz
1063
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1063,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Ordu K Deniz

Proje alanı, Karadeniz Bölgesi’ni boydan boya kat eden, Karadeniz Otoyolundan kurtarılmış; bölgesinin diğer şehirlerine nazaran daha iyi korunmuş ve planlı gelişmiş illerinden olan Ordu’nun sahilinde, ismini içinde bulundurduğu evlerden alan mahallesi Bahçeli Evler’dir.

Tasarıma başlarken arsa verileri ve parselin deniz ile ilişkisinden yola çıkılmıştır. Yapıda kullanılacak kat sayısı ve yükseklikleri, konsol biçim ve ebatları, çatı şeklini tarifleyen imar verileri ile ne tür bir mimarlık yapılabileceği üzerine yoğunlaşılmıştır.

Geleneksel malzemeleri, üzerinde düşünülmüş detaylar ile buluşturan, farklı plan tipolojileri ile yaşayan terasları olan modern yapı ‘K Deniz’; komşu parsellere karşı mahremiyetini korurken, Karadeniz’e doğru boynunu uzatarak pencerelerini denize açmakta ve kendi formunu bulmaktadır.

Tarih

2013

Müşteri

Özel Sektör

Category

Mimari Tasarım