Atelye70 | Denizli Kirişhane
1702
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1702,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Denizli Kirişhane

Tabakhane Bölgesi, geçen yüzyıldan beri Denizli için  üretim endüstrisinin merkezi olmuştur. Geçmişte kent çeperinde kalan bölge, yoğun kentleşme ile birlikte kent merkezinde kalmıştır. Bu nedenle Denizli Belediyesi, Tabakhane’nin kültürel, ticari ve konaklama birimleri ile yaşanılabilir bir  bölgeye dönüşümü için bir süreç başlatmıştır. Master planın amacı: koruma, yenileme ve yeniden inşa etme yolu ile orjinal yapıyı  tamamlamak ve eski kentsel dokuyu yeniden kazanmaktır.

Yeni gereksinimler sonucu duyulan mekan ihtiyacı yapılara eklenen ahşap kutular ile sağlanmıştır. Sirkülasyon, bölgenin dış çeperinden geçen bir taşıt ringi ve meydanlar ,bahçelerden oluşan bir yaya ağını içerir. Ana yaya aksı, tabakhanenin su ihtiyacını karşılamak için kullanılan eski kanalın bulunduğu yerden geçmektedir.

Proje 1. seçilmiştir (Davetli Yarışma).

 

Tarih

2012

Müşteri

Denizli Belediyesi

Category

Planlama & Kentsel Tasarım, Yarışmalar