Atelye70 | Ordu K Bahçe
1581
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1581,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Ordu K Bahçe

Proje alanı, Karadeniz Bölgesi’ni boydan boya kat eden, Karadeniz Otoyolundan kurtarılmış; bölgesinin diğer şehirlerine nazaran daha iyi korunmuş ve planlı gelişmiş illerinden olan Ordu’nun sahilinde, ismini içinde bulundurduğu evlerden alan mahallesi Bahçeli Evler’dir.

Tasarıma başlarken arsa verileri ve parselin çevre bağlamı üzerinden yola çıkılmıştır. Yapıda kullanılacak kat sayısı ve yükseklikleri, konsol biçim ve ebatları, çatı şeklini tarifleyen imar verileri ile ne tür bir mimarlık yapılabileceği üzerine yoğunlaşılmıştır.

Geleneksel malzemeleri, üzerinde düşünülmüş detaylar ile buluşturan, her katta tek daire bulunması ile yapı plastiği zenginleşen çağdaş yapı ‘K Bahçe’; komşu parsellere karşı mahremiyetini korurken, pencere ve balkonları ile mahalleye açılmakta ve kendi formunu bulmaktadır.

Tarih

2013

Müşteri

Özel Sektör / Atelye70

Category

Mimari Tasarım