Atelye70 | Ordu K Meydan
2841
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-2841,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.4.1,vertical_menu_enabled, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,menu-animation-line-through,side_area_over_content,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Ordu K Meydan

Ordu’nun Bahçelievler mahallesinin yeni merkezinde bulunan konut yapısı, bulunduğu sıra yapılar bağlamından kullandığı çağdaş malzemelerle kimliksiz komşuları arasında öne çıkmaktadır.

Tasarıma başlarken arsa verileri ve parselin meydan ile olan ilişkisi üzerinden yola çıkılmıştır. Yapının sokak kotundaki yüksek potansiyelli ticaret fonksiyonu, gece gündüz yaşayan bir mekan yaratmaktadır. Yapıda kullanılacak kat sayısı ve yükseklikleri, konsol biçim ve ebatları, çatı şeklini tarifleyen imar verileri ile ne tür bir mimarlık yapılabileceği üzerine yoğunlaşılmıştır.

Geleneksel malzemeleri, üzerinde düşünülmüş detaylar ile buluşturan, farklı plan tipolojileri ve fonksiyonları barındıran modern yapı ‘K Meydan’; pencere ve balkonları ile meydana açılmakta ve kendi formunu bulmaktadır.

Tarih

2013

Müşteri

Özel Sektör / Atelye70

Category

Mimari Tasarım